Carlo Ancelotti
fot. www.realmadrid.com

Szkoleniowiec Realu Madryt, Carlo Ancelotti był zadowolony z postawy swoich z zawodników w wygranym 5:0 spotkaniu 3. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów z Szachtarem Donieck. Poniżej zapis z pomeczowej konferencji prasowej włoskiego trenera.

Carlo Ancelotti o meczu z Szachtarem Donieck: – Trudno wyróżnić jednego zawodnika, ponieważ wszyscy zagrali bardzo dobrze. Wszyscy dobrze się bronili. Od samego początku byliśmy bardzo skoncentrowani, zrealizowaliśmy naszą strategię, aby wywierać na nich presję i trochę się powstrzymywaliśmy, ponieważ mieliśmy świadomość, że przeciwnicy są niebezpieczni w kontratakach. To zwycięstwo daje nam pewność siebie, ale mecz z Barceloną to inny mecz i to będzie inna historia. To bardzo ważne, że zachowaliśmy czyste konto. Kiedy nie tracimy goli, mamy większą szansę na wygranie meczu. Udaje nam się strzelać gole, problemem czasami jest dobra obrona – robimy to, gdy cały zespół jest zaangażowany.

Carlo Ancelotti o występie Viniciusa: Vinicius Jr. zagrał naprawdę dobrze. Bardzo się poprawił i ma naprawdę dobry początek sezonu. Strzelił wiele bramek i cieszy się obecnością na boisku. Pod koniec meczu był bardzo świeży i wykonał wiele sprintów. Ma jakość i jest kliniczny przed bramką.

Carlo Ancelotti o dojrzałości Karima Benzemy: Karim Benzema ma dobre umiejętności przywódcze, podobnie jak Luka Modric i Toni Kroos. Sześć lat temu Karim był młodszy, ale teraz ma jeszcze większą charyzmę. To wciąż ten sam gracz. Osobiście lubiłem go wcześniej, ale teraz lubię go tak samo lub jeszcze bardziej.

Carlo Ancelotti o występie Rodrygo: – Rodrygo grał dobrze w całej grze i jestem bardzo zadowolony z jego pracy defensywnej, jak również jego wkładu w kontrataki. Nie wiem, czy rozpocznie mecz przeciwko Barcelonie, ale mógłby to zrobić. 

Carlo Ancelotti o występie Toniego Kroosa: – Kroos zgrabnie porusza się z piłką. Nie boi się grać, gdy jest pod presją. Nie muszę nic mówić o moich pomocnikach, bo wygrali wszystko, co było do wygrania. Trzeba im pogratulować.

Carlo Ancelotti o powrocie Mendy’ego: – Było dla nas bardzo ważne, aby wrócił, ponieważ Ferland Mendy wnosi dużo jakości do gry defensywnej. Przez 69. minut gry grał bardzo dobrze na skrzydle i nie miał żadnych problemów.

Carlo Ancelotti o wyjściowym składzie na El Clasico: – Ocenimy, kto zagra przeciwko Barcelonie i będę musiał podjąć decyzję w tej sprawie. Występ zespołu był bardzo przyjemny dla oka. Udało nam się oszczędzić Federico Valverde, ponieważ wrócił w sobotę a inni naprawdę dobrze trenowali. Będziemy musieli oceniać te rzeczy w nadchodzących dniach.

Źródło: www.realmadird.com