Carlo Ancelotti
fot. www.realmadrid.com

Szkoleniowiec Realu Madryt, Carlo Ancelotti pojawił się w sobotnie popołudnie na konferencji prasowej przed niedzielnym meczem w La Liga przeciwko Granadzie, który będzie jednocześnie pierwszym spotkaniem zespołu Królewskich po przerwie reprezentacyjnej.

Carlo Ancelotti o meczu z Granadą: – Myślę, że moi zawodnicy są przyzwyczajeni do przerw reprezentacyjnych. Wrócili do klubu w dobrym zdrowiu. Przed nami bardzo ciekawy, intensywny okres. Jesteśmy gotowi i mamy nadzieję, że możemy grać z dobrą dynamiką, którą mieliśmy wcześniej.

Carlo Ancelotti o urazie Garetha Bale’a: – Pośpiech? Myślę, że sytuacja była jasna. Dostał zgodę na grę. Badali go reprezentacyjnie lekarze – może ocena nie była poprawna, ale teraz myślimy o tym, aby go odzyskać. Potrzebujemy go. Uważamy, że jest przydatny w tym sezonie dla naszej drużyny i chcemy, aby szybko wyzdrowiał i mógł z nami grać. 

Carlo Ancelotti o głosach, że Bale bardziej skupia się na grze dla reprezentacji Walii niż dla Realu Madryt: – Uważam, że Bale jako walijski zawodnik lubi reprezentować swoją drużynę narodową, ale przede wszystkim chce grać dla Realu Madryt. Najwyraźniej podczas treningów bardzo zależało mu, aby zagrać ponownie. Jeżeli myśli o grze w reprezentacji Walii, musi przede wszystkim dobrze grać i trenować w Realu Madryt.

Carlo Ancelotti o harmonogramie gier: – To nie pierwszy raz, kiedy musimy rozegrać wiele spotkań. Wszyscy o tym mówią  – zawodnicy, kluby, trenerzy. Myślę, że powinno się to zmienić. Obecna piłka nożna nie jest w porządku biorąc pod uwagę jej intensywność.

Carlo Ancelotti o Edenie Hazardzie: – Eden nie jest szczęśliwy, tak jak każdy, kto nie gra zbyt dużo. Byłbym zdenerwowany, gdyby był szczęśliwy tym faktem. Próbuje się z tym zmierzyć, ale ma zapalenie żołądka i jelit i nie będzie gotowy na mecz z Granadą.

Carlo Ancelotti o formacie Superligi: – Obecna dynamika futbolu nie jest dobra. Musimy to zmienić. Czy to będzie Super Liga, czy coś innego, nie wiem, ale myślę, że obecna dynamika nie jest właściwa. Za dużo meczów, za dużo kontuzji, gorsza jakość piłki nożnej. Nie można grać z taką intensywnością. To musi się zmienić.

Carlo Ancelotti o pozytywach i negatywach w zespole po przerwie reprezentacyjnej: – Myślę, że po ostatniej przerwie zespół się poprawił. Szukaliśmy większej stabilizacji w naszej grze, mamy pewność siebie. Teraz musimy kontynuować dobre wyniki. Mamy przed sobą ważne mecze i wierzymy, że spiszemy się w nich dobrze.

Źródło: www.defensacentral.com