Carlo Ancelotti
fot. www.realmadrid.com

Po wygranej z Espanyolem w środku tygodnia, Real Madryt zmierzy się w sobotni wieczór z Realem Sociedad w kolejnym spotkaniu w hiszpańskiej La Liga. Trener Królewskich, Carlo Ancelotti spodziewa się trudnej przeprawy dla swoich podopiecznych.

– Real Sociedad grać bardzo dobry futbol. Mają dużo jakości w defensywie, są bardzo dobrze zorganizowani, silni i naprawdę nie mogę się doczekać tego testu, grając na fantastycznym stadionie. Wiem jednak, że damy z siebie wszystko i wygramy – powiedział trener Realu Madryt.

– Nadchodzące mecze są dla nas ważne. Liga i sprawa mistrzostwa będzie otwarta jeszcze przez długi czas, ale dobrze sobie radząc w tych meczach, możemy zyskać przewagę i zarządzać nią w przyszłości. Myślę jednak, że w praktyce będzie o to trudno, a liga będzie bardzo konkurencyjna, patrząc na mecze, które oglądam i mecze, w których będziemy grać.

Carlo Ancelotti twierdzi także, że nie obawia się o zmęczenie zawodników Realu Madryt, pomimo intensywnego kalendarza.

– Nie martwię się tym. Po każdym meczu oceniamy kondycję fizyczną zawodników. Drużyna od dłuższego czasu jest gotowa i przygotowana na taki harmonogram. Gareth Bale nie będzie w kadrze meczowej, ale wrócił do treningu z drużyną. Wróci w przyszłym tygodniu. Dani Ceballos zaczął trenować na własną rękę. Mamy kilku zawodników, którzy grają więcej i musimy się na nich skoncentrować.

Źródło: www.realmadrd.com