Carlo Ancelotti
fot. www.realmadrid.com

Real Madryt pokonał Real Sociedad 2:0 i umocnił się na pozycji lidera w hiszpańskiej La Liga. Trener zespołu Królewskich, Carlo Ancelotti ocenił starcie z baskijskim zespołem.

– Statystyki sugerują, że radzimy sobie dobrze. San Sebastian to trudny teren, ale graliśmy dobrze i zasłużyliśmy na zwycięstwo. Mamy przewagę w tabeli, ponieważ gramy dobrze, pokazujemy że jesteśmy solidną drużyną i osiągamy tę spójność w naszych wynikach. Wydawało się, że była to prosta gra, ale nie było tak, ponieważ Real Sociedad ma ogromną jakość. Fakt, że nie byli w stanie pokazać całej tej jakości podczas meczu, jest zasługą mojego zespołu. Nie chcę myśleć o wygraniu La Liga teraz i nie chcę, żeby ktokolwiek w Realu Madryt o tym myślał, ponieważ każdy mecz to bitwa.

Włoski trener Realu Madryt podsumował także występ Luki Jovica, który asystował przy trafieniu Viniciusa oraz sam wpisał się na listę strzelców.

– Wierzę, że jest dobrym napastnikiem, tak samo jak Mariano. Ma inne mocne strony niż Karim Benzema. Mniej angażuje się w fazę posiadania piłki, ale jest bardzo silny fizycznie. Otwierająca bramka Viniciusa Juniora to klasyczny Jović, a drugi gol to typowe trafienie napastnika w polu karnym. Chciałbym mu pogratulować, ponieważ zarówno on, jak i inni gracze, którzy nie mieli tak dużo czasu na boisku w tym sezonie, wykorzystują swoje momenty i cieszą się z możliwości, które im daje. Dla mnie osobiście radość z wygranej nie jest tak duża, jak mogłaby być z powodu graczy, którzy nie grali i prawdopodobnie zasługują na grę. Jović był dzisiaj pierwszym z tych graczy i to jest problem, który mam jako trener Realu Madryt.

Źródło: www.realmadrid.com