Carlo Ancelotti
fot. www.realmadrid.com

Szkoleniowiec Realu Madryt, Carlo Ancelotti wziął udział w konferencji prasowej przed nadchodzącym El Clasico pomiędzy zespołem Los Blancos, a ekipą Blaugrany.

Carlo Ancelotti o meczu z Barceloną: – Wiemy, że to wyjątkowy mecz dla nas, dla Barcelony i hiszpańskiego futbolu i przygotowujemy się do tego z myślą o tym. Postaramy się jak najlepiej skupić na tym, co może się wydarzyć na boisku, opracować dobrą taktykę i dać graczom wszystkie instrukcje, których potrzebują, aby dobrze się zaprezentować. Walczymy o trzy ważne punkty. Nigdy nie wygrałem na Camp Nou i myślę, że to dobry moment, aby to zrobić. Nie będzie łatwo, ale jest wiele punktów, o które musimy walczyć, jeśli chcemy wygrać tytuł mistrzowski. Zeszłoroczny mecz jest dla nas punktem odniesienia. Aby podjąć decyzję, musimy ocenić dwie rzeczy – co poszło dobrze i nasz skład w tej chwili.

Carlo Ancelotti o faworycie nadchodzącego El Clasico: – Nie ma faworyta. Barcelona spisywała się dobrze w ostatnich dwóch meczach, ale w tego typu grach nie ma faworytów. O przebiegu gry decyduje cała gama czynników, takich jak motywacja i wspólne zaangażowanie, które jes niezbędne. Mówienie o faworycie nie ma sensu w tego typu spotkaniach.

Carlo Ancelotti o zmianach w odniesieniu do meczu z Szachtarem: – Mam wszystko ułożone w mojej głowie. Wydaje mi się, że dyskutowanie o tym, kto jutro zagra, nie wydaje się właściwe, ponieważ nie rozmawiałem jeszcze z graczami. Drużyna jest gotowa i będziemy mieć z  powrotem Carvajala i Hazarda. Mamy świetny skład, wszyscy są skoncentrowani i zmotywowani, nawet jeśli nie grają od początku, ponieważ rozumieją, jak ważne jest, aby wejść i wykonać dobrą robotę. 

Carlo Ancelotti na temat Viniciusa Juniora i Ansu Fatiego: – Oboje są jeszcze bardzo młodzi. Muszą pokazać, do czego są zdolni w swojej karierze. To zawsze sprowadza się do tego, że jest to starcie dwóch drużyn, które zawsze należą do najlepszych na świecie. Gracze się zmieniają, Cristiano i Messi odchodzą, a inni wchodzą.

Carlo Ancelotii o składzie Barcelony: – Nie lubię oceniać innych zespołów. Mogę z Tobą porozmawiać o moim zespole, uwielbiam to. Barcelona ma tę samą tożsamość, ten sam styl gry. Piłkarze się zmienili, Messi odszedł, ale młodzi piłkarze Barçy są fantastyczni. Zagramy z Barceloną bez Messiego, a przygotowywaliśmy się, jakby była to Barcelona z Messim. Niemniej będzie to trudne spotkanie.

Źródło: www.realmadrid.com