Karim Benzema
fot. www.realmadrid.com

Napastnik Realu Madryt, Karim Benzema poinformował, że rozważy grę w amerykańskiej Major League Soccer, zanim zdecyduje się na zakończenie piłkarskiej kariery.

33-latek spędził ostatnie 12 lat na grając na Estadio Santiago Bernabeu w barwach Realu Madryt, strzelając przy tym 290 goli i zaliczając 152 asysty w 570 występach we wszystkich rozgrywkach.

Benzema ma mniej niż dwa lata do końca obecnego kontraktu i chociaż Los Blancos chętnie przedłużyliby z nim umowę, Francuz nie wyklucza podjęcia nowego wyzwania w innej lidze przed przejściem na sportową emeryturę.

– Biorę rzeczy takie jakie są rok po roku. Będę robił to tak długo, jak długo będę miał to pragnienie i radość. Lubię piłkę nożną i jeżeli wciąż będę to czuł, będę kontynuował karierę – powiedział Benzema na łamach ESPN.

– Nie patrzę na wiek, wszystko sprowadza się do tego, jak się czuję. Nigdy nie będę zmuszał się do piłki nożnej. Lubię Stany Zjednoczone, a piłka nożna jest tam coraz lepsza.

Benzema, który jest nominowany do zdobycia Złotej Piłki 2021, świetnie rozpoczął sezon 2021/22, strzelając 11 bramek we wszystkich rozgrywkach, w tym dziewięć w zaledwie ośmiu meczach w La Liga.

Źródło: www.espn.com