Thibaut Courtois
fot. www.realmadrid.com

Thibaut Courtois podobnie jak trener Carlo Ancelotti pojawił się na konferencji prasowej przed meczem Realu Madryt z Sheriffem Tiraspol. Poniżej zapis z wypowiedzi belgijskiego zawodnika.

– To będzie ciężki mecz. Sheriff jest mocny w defensywie i stanowi zagrożenie w kontrataku. Widzieliśmy to już w meczu na Estadio Santiago Bernabeu. Spróbujemy zagrać kolejny dobry mecz i wygrać, aby zakwalifikować się do następnej rundy – powiedział bramkarz Realu Madryt o starciu z mołdawskim klubem.

– To dla nas ważny mecz. W dzisiejszych czasach nie ma czegoś takiego jak łatwy mecz. Zdawaliśmy sobie sprawę przed meczem w Madrycie, że są dobrzy w defensywie i wyprowadzają szybkie kontrataki. W tej grze brakowało nam przewagi. Zdobyli gola po jednym kontrataku, a potem strzelili kolejnego – takie rzeczy mogą się zdarzyć. Będziemy musieli być skoncentrowani, agresywni i wyjść na boisko pokazać im, że jesteśmy tutaj, po to aby wygrać.

Bramkarz Realu Madryt wypowiedział się także na temat Edena Hazarda, który walczy o powrót do pierwszego składu Los Blancos.

– Eden nie trenował zbyt wiele w ciągu ostatniego tygodnia, ponieważ był chory. Znam go od dawna i wiem, że jego marzeniem jest gra w Realu Madryt. Szkoda, że ​​sprawy nie ułożyły się tak, jak wszyscy tego chcą. Widzę, że ma pragnienie, radość i chce pomóc drużynie. Nie jest łatwo odzyskać najlepszą formę, kiedy nie grało się regularnie przez ostatnie dwa i pół roku. Osiągnie to poprzez treningi i mecze.

– Hazard ma wiele do zaoferowania Realowi Madryt i nie wolno nam zapominać o jakości, jaką posiada Eden. Ludzie zapominają o tym, jak dobrym jest zawodnikiem, a on przez całą swoją karierę pokazał, że jest jednym z najlepszych piłkarzy na świecie. Nie wolno nam o nim zapominać ani go skreślić, ponieważ nie mówimy o jakimś starym zawodniku.

Źródło: www.realmadrid.com