Eden Hazard
fot. www.realmadrid.com

Pomocnik Realu Madryt, Eden Hazard stwierdził, że jest zdeterminowany, aby pozostać w klubie z Estadio Santiago Bernabeu, pomimo braku regularnych występów w sezonie 2022/23.

31-latek rozegrał w tym sezonie tylko sześć spotkań w barwach Los Blancos, z czego tylko trzy w La Liga, co daje w sumie 98 minut w najwyższej klasie rozgrywkowej Hiszpanii w tym sezonie.

Przyszłość Hazarda jest wciąż kwestionowana, ponieważ jego kontrakt na Bernabeu jest ważny jeszcze nieco ponad 18 miesięcy. Hazard był łączony ze zmianą klubu już w styczniu, ale zapowiedział, że nie ma zamiaru opuszczać Realu Madryt i ma nadzieję, że jego sytuacja zmieni się po Mundialu, gdzie będzie reprezentował swój kraj.

– Nie chcę opuszczać Realu Madryt. Być może moja sytuacja zmieni się po Mistrzostwach Świata – powiedział Hazard dziennikarzom w poniedziałek.

– Chcę grać, ale to trener dokonuje wyborów. Akceptuję to, ale chcę mu pokazać, że zasługuję na więcej. Kiedy nie grasz, jest trudno. Miałem kilka trudnych miesięcy, w których nie byłem w stanie nabrać rytmu. Teraz muszę pokazać, że wciąż mogę to zrobić. Sam w to nie wątpię, ale muszę zrobić wszytko, aby świat zewnętrzny także to rozumiał.

– Tak jak na ostatnim Euro – zyskałem minuty w pierwszych meczach i byliśmy tam w ćwierćfinale z Portugalią. Nasz personel medyczny i techniczny mi pomoże.

Źródło: www.goal.com