Toni Kroos
fot. www.realmadrid.com

Pomocnik Realu Madryt, Toni Kroos podczas przerwy spowodowanej meczami reprezentacji narodowych, udzielił obszernego wywiadu dla oficjalnej strony klubowej. Zawodnik Los Blancos opowiedział między innymi o swoim powrocie po kontuzji oraz dodatkowym projekcie realizowanym przez niego.

Toni Kroos o swoim powrocie na boisko i oczekiwaniach w sezonie 2021/22: – Real Madryt to klub, który zawsze chce wygrywać i wiedziałem to odkąd przybyłem tutaj siedem lat temu. Chcę mieć dobry sezon, bez kontuzji i mam nadzieję, że tak się stanie. Czuję się dobrze i widzę, jak idzie drużynie – jestem zrelaksowany, bo wiem, że sukces nadejdzie sam. Jeśli będziemy tworzyć zespół, nie mam wątpliwości, że osiągnęliśmy dobre rzeczy. Liga Mistrzów jest trudna do przewidzenia, ponieważ wszystko może się zdarzyć, ale jesteśmy dobrze przygotowani, a ja sam chcę cieszyć się piłką nożną.

– Mamy nowego trenera, który ma wobec nas nieco innego oczekiwania niż jego poprzednik i to normalne, że musimy się do tego trochę przyzwyczaić. Ważne jest to, że osiągamy dobre wyniki, ale wciąż jest miejsce na poprawę. Mieliśmy kilka bardzo dobrych meczów, a w innych niektórych mieliśmy pewne problemy. Najważniejsze jest jednak to, aby pokazać co Real Madryt ma do zaoferowania w ciągu całego sezonu.

Toni Kroos o nowym Estadio Santiago Bernabeu– To już teraz najlepszy stadion na świecie i uważam, że wciąż tak będzie. Na zdjęciach można zauważyć oczekiwany efekt końcowy, który wygląda niesamowicie. Nie mogę się doczekać, aby na nim zagrać i mam nadzieję, że będę mógł grać przez kilka lat na naszym nowym stadionie.

Toni Kroos o swojej formie:  – Czuję się dobrze i cieszę się, że mogę to powiedzieć. Początek sezonu był dla mnie trudny, biorąc pod uwagę kontuzję, którą miałem, ale teraz jestem w dobrej formie, grając wiele meczów w ciągu ostatnich trzech tygodni.

Toni Kroos o rzeczach do poprawy podczas przerwy międzynarodowej:  – Wszystko zależy od poszczególnego gracza, ale dla mnie jest to również moment do odpoczynku. Nie grałem przez trzy miesiące, a teraz grałem 90 minut prawie za każdym razem w ostatnich sześciu meczach. To ważne, aby odpocząć, ale to nie wszystko, co robię, ponieważ nie chcę stracić rytmu. Trenuję w specyficzny sposób, pracuję na siłowni i na boisku. 

Toni Kroos o swoim golu w meczu z Rayo: – Też lubię strzelać gole, zwłaszcza na  Bernabeu, ale nie jestem zawodnikiem, który zdobywa gole. Jako pomocnik ważne jest, aby od czasu do czasu strzelić, ale myślę, że mogę dać zespołowi inne ważniejsze rzeczy i to właśnie staram się robić. Trener Carlo Ancelotti powiedział mi, że strzeliłem w tym tygodniu dwa gole – jednego na początku meczu i drugiego, kiedy wybiłem piłkę z linii bramkowej po akcji Rayo.

Toni Kroos o Carlo Ancelottim: – Zna mnie bardzo dobrze za sprawą swojej pierwszej kadencji w Realu Madryt, podobnie jak ja jego. Doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jakim jestem graczem, co mogę zaoferować zespołowi i czego potrzebuję, aby czuć się komfortowo i móc dać z siebie wszystko, co mogę do zespołu. Łączy nas świetna relacja i niewiele osób zna mnie lepiej niż on.

Toni Kroos o swoim wkładzie w grę Realu Madryt jako środkowy pomocnik: – Wolę, jeśli inni mówią o mnie, pod warunkiem, że mają do powiedzenia pozytywne rzeczy. Trudno mi powiedzieć. Wszyscy wiedzą, o co chodzi w mojej grze. Staram się wprowadzić trochę równowagi do gry zespołu i sprawić, aby gracze wokół mnie czuli się komfortowo. Każdy kto mnie zna wie, że staram się dać z siebie wszystko w każdym meczu, aby drużyna i zawodnicy obok mnie byli lepsi. To jest mój pomysł na piłkę nożną.

Toni Kroos o swoim życiu w Madrycie: – Niewiele o mnie wiadomo, ponieważ chcę, aby tak było. Prowadzimy bardzo spokojne życie, jak normalna rodzina. Nie jestem wyjątkowy poza boiskiem. Żyjemy cicho, na obrzeżach stolicy. Moje dzieci chodzą do szkoły i do żłobka. Prowadzimy normalne życie jak wiele rodzin.

Toni Kroos o poradach dla chłopców, którzy chcą zostać piłkarzem:  – Najważniejsza jest ciężka praca i codzienny trening. Ważne jest również podejmowanie dobrych decyzji. Aby osiągnąć profesjonalny poziom, czasami trzeba odmówić znajomym i kontynuować trening. To nie jest łatwe. Przeszedłem przez to. Jest tylko jeden sposób, aby zostać zawodowym piłkarzem i dlatego chcę pomagać młodym ludziom.

Toni Kroos o aplikacji Toni Kroos Academy: – To dla mnie znaczący projekt, ponieważ lubię przekazywać moje doświadczenie dzieciom, jak i dorosłym na całym świecie. Aplikacje można pobrać na całym świecie i składa się ona z dwóch części. Pierwsza to ulepszanie umiejętności piłkarskich – zarówno dzieci, jak i dorosłych, którzy z nią trenują. Są to ćwiczenia, które wykonywałem jako dziecko i które wykonuję do dziś, aby doskonalić podania, kontrolę, ruchy, strzały itp. Wybrałem ćwiczenia, które można wykorzystywać w meczach. Wyjaśniam to i pokazuje na filmikach.

– Druga część jest skierowana dla osób, którzy niekoniecznie chcą uprawiać sport lub poprawiać się jako piłkarz. Jest to sekcja, w której wyjaśniam ciekawe rzeczy, takie jak sytuacje w meczach i mój pogląd na to, co dzieje się w codziennym życiu zawodowego piłkarza i zawodnika Realu Madryt. Myślę, że jest to całkiem interesujące dla tych, którzy lubią piłkę nożną, Real Madryt czy samego Toniego Kroosa. Jest wiele ciekawych rzeczy, które dzieją się na uboczu. Często po prostu oglądasz mecze i to wszystko. Chcę dać obraz wszystkiego, co się dzieje dookoła: kiedy doznasz kontuzji, czy kiedy skończysz trening na boisku, bo to nie znaczy, że twój dzień pracy dobiegł końca.

– Moim pomysłem jest pomaganie ludziom w doskonaleniu się. Jest też funkcja, w której możesz nagrywać swoje ćwiczenia, które wykonuję, i przesyłać je dalej. Pozwala to na otrzymywanie profesjonalnych informacji zwrotnych ode mnie lub od trenerów Fundacji Realu Madryt. Jest to aplikacja, która może naprawdę pomóc stać się lepszym.

Źródło: www.realmadrid.com