Florentino Perez
fot. www.realmadrid.com

W sobotę odbyło się walne zgromadzenie Realu Madryt. Prezydent Los Blancos, Florentino Perez swoje wystąpienie rozpoczął od wspomnienia wszystkich, którzy stracili bliskich w wyniku pandemii koronawirusa.

– Chcemy ofiarować nasze wsparcie i siłę dla nich wszystkich oraz dla wszystkich, którzy wciąż walczą z chorobą. Dziś pamiętamy tych, którzy odeszli od nas w tym czasie, a są wśród nich piłkarze i koszykarze tacy jak Pachín, Luis del Sol, Calpe, Pedro Casado, Antonio Gento, Justo Tejada, Antonio Gausí, Wilson Jones, Arsenio Lope i José Antonio Muñoz, a także inni wielcy Madridiści, tacy jak José María Paz Casañé i Emilio Butragueño Benavente – powiedział Perez.

– Stoimy w obliczu decydującego momentu dla Realu Madryt i całego futbolu. Podejmuję się nowego mandatu z ogromnym poczuciem odpowiedzialności i doskonale świadomy wielkich wyzwań, jakie przed nami stoją. Pandemia zmieniła wszystko. Jej konsekwencje były i nadal są katastrofalne. Jedność naszych członków jest naszą największą siłą, co pozwoliło nam zachować solidność instytucjonalną, która czyni nas takimi, jakimi jesteśmy: Najbardziej kochanym i podziwianym klubem na świecie.

Perez o projekcie sportowym Realu Madryt:

– Chcę skorzystać z okazji, aby podkreślić nasze uznanie dla trzech postaci, które miały kluczowe znaczenie dla wszystkich tych osiągnięć i na zawsze pozostaną w sercach wszystkich Madridismo. Po pierwsze Zinedine Zidane. Jego 11 tytułów jako trener Realu Madryt mówią same za siebie. Jest wiernym wyrazicielem wartości Realu Madryt i legendą tego klubu oraz światowego futbolu.

– Po drugie Sergio Ramos, nasz wieczny kapitan. Najlepszy obrońca wszech czasów. 22 tytuły w naszych barwach, w tym 4 trofea Ligi Mistrzów. Na zawsze będzie jedną z naszych wielkich postaci i kolejnym przykładem wartości naszego klubu. Legenda Realu Madryt i światowego futbolu”. 
 
– Po trzecie Rafael Varane. Przybył do Realu Madryt jako dziecko i jest to jego dom od 10 sezonów, podczas których zdobył 18 trofeów, w tym 4 trofea Ligi Mistrzów. Oczywiście pozostawił niezatarty ślad w klubie i zdobył serca i podziw wszystkich Madridismo.

– Podejmujemy właściwe kroki w procesie odbudowy drużyny, aby dać naszej drużynie nowy impuls. Sprowadziliśmy jednego z najlepszych obrońców na świecie, Davida Alabę,  który trafił do nas z Bayernu Monachium, z którym mamy dobre relacje i gdzie wygrał wiele, w tym dwa tytuły Ligi Mistrzów. Podpisaliśmy również umowę z Eduardo Camavingą, jednym z najzdolniejszych młodych talentów futbolu na świecie, którego chciały pozyskać inne wielkie kluby.

– Real Madryt po raz kolejny jest prowadzony przez jednego z najlepszych trenerów na świecie, Carlo Ancelottiego. Jego doświadczenie i zdobyte trofea sprawiły, że zdobył szacunek i podziw całego świata piłki nożnej i jest szczególnie szanowany przez Madridismo.

Perez o akademii Realu Madryt:

– W akademii tkwi istota naszego klubu i to jest miejsce, w którym wpajane są wartości Realu Madryt. To podstawa, na której nadal budujemy naszą tożsamość i przekazujemy wartości, które nas reprezentują. Mamy najlepszą akademię w świecie.

Perez o nowym Estadio Santiago Bernabeu:

– Real Madryt podejmuje jedno ze swoich największych wyzwań w swojej historii. Dochodzimy do kulminacji tego, co wydawało się niemożliwym marzeniem. Przekształcenie  stadionu Santiago Bernabeu zapewni niezbędny impuls do zapewnienia przyszłego wzrostu i sukcesu. Będzie to punkt zwrotny w historii Realu Madryt. Cud architektury i najnowocześniejszy międzynarodowy symbol, który stanie się jedną z najbardziej atrakcyjnych przestrzeni w Madrycie i całej Europie.

Źródło: www.realmadrid.com