Zinedine Zidane
fot. www.realmadrid.com

Szkoleniowiec Realu Madryt, Zinedine Zidane wziął udział w konferencji prasowej przed ostatnim meczem fazy grupowej Ligi Mistrzów z Borussią M’gladbach. Poniżej zapis z konferencji prasowej francuskiego trenera.

Zinedine Zidane o meczu z Borussią M’gladbach: – To ważna gra i wiemy o tym. Chcemy zdobyć trzy punkty i zakończyć fazę grupową na pierwszej pozycji. Myślimy tylko o tym i jest to świetna okazja, aby pokazać, kim jesteśmy jako drużyna. Ważne jest, aby działać zespołowo i wiedzieć, że kiedy jesteśmy razem, silnie broniąc i niewiele ustępując rywalowi, możemy zrobić naprawdę wiele z piłką. Wszyscy zawodnicy i klub są przyzwyczajeni do gry pod presją i do gier, w których musisz dać z siebie wszystko. Wiem, że przed meczem można powiedzieć wiele, ale ważne jest, aby dobrze się przygotować i dobrze zagrać. Jestem przekonany, że jutro rozegramy wspaniałe spotkanie.

Zinedine Zidane o Borussi M’gladbach: – To bardzo dobry zespół i udowodnili, że są bardzo zdyscyplinowani. Potrafią się bronić, a w kontrataku są bardzo dobrzy. Są silni fizycznie i bardzo dobrzy technicznie. Wiemy, że to będzie trudny mecz i wzięliśmy to pod uwagę, ale myślimy przede wszystkim o tym, co będziemy robić na boisku.

Zinedine Zidane o meczu Inter Mediolan – Szachtar Donieck: – Będziemy myśleć tylko o naszej grze i tym, co nas interesuje, jest to, co będziemy robić na boisku, wiedząc, że gramy przeciwko dobrej drużynie. Reszta nas nie interesuje. Nie myślę o niczym innym niż o wygranej i dobrym przygotowaniu. Wszyscy mówią o naszej sytuacji, ale ja skupiam się na jutrzejszym meczu. Jesteśmy przyzwyczajeni do tych wspaniałych nocy z Ligą Mistrzów i musimy zagrać jutro dobrze od początku do końca.

Zinedine Zidane o Lidze Europy: – Nie myślimy o tym. Myślimy o meczu Ligi Mistrzów. Chcemy awansować i nic więcej. Nie rozważam niczego innego, podobnie jak zawodnicy.

Źródło: www.realmadrid.com