Zinedine Zidane
fot. www.realmadrid.com

Szkoleniowiec Realu Madryt, Zinedine Zidane pojawił się na konferencji prasowej przed meczem z Granadą. Poniżej zapis rozmowy z trenerem Los Blancos.

Zinedine Zidane o meczu z Granadą: – To bardzo ważny mecz, ponieważ Granada rozgrywa bardzo dobry sezon. Wiemy, że jutro zmierzymy się z bardzo silną drużyną i musimy być gotowi. W La Liga nie ma łatwych spotkań, a na pewno nie z Granadą, bo to drużyna, która gra naprawdę dobrze i jest bardzo dobra. Nie dziwię się, że idzie im tak dobrze.

Zinedine Zidane na temat Luki Modricia: – Nie trenował dziś rano i mamy nadzieję, że jego problem nie jest groźny, ale jak zwykle nie będziemy ryzykować. Z tego, co widzieliśmy, to tylko drobiazg. 

Zinedine Zidane o rotacjach w składzie Realu Madryt: – Jeśli rotuję składem, pytacie mnie, dlaczego to robię, a jeśli tego nie robię, pytacie dlaczego nie. Muszę robić to, co mam do zrobienia z moimi zawodnikami i wszyscy będą w to zaangażowani. To prawda, że ​​ostatnio drużyna gra bardzo dobrze i wprowadzaliśmy mniej zmian. Trenujemy bardzo dobrze i ważne jest, aby się tego trzymać, ponieważ mamy wiele meczów od teraz do końca sezonu. Wszyscy muszą być tak skoncentrowani, ponieważ kiedy nadejdzie ich kolej, muszą być gotowi. Będę potrzebować wszystkich zawodników, jestem tego pewien.

Zinedine Zidane o Karimie Benzemie: – Jest w świetnej formie. Świetnie sobie radził i ostatnio był świetny. To, co nadejdzie, może być jeszcze lepsze. Tego chcemy dla zespołu i dla niego. Jego motywacja jako zawodnika jest również bardzo istotna.

Zinedine Zidane na temat Edena Hazarda: – Moim zdaniem wygląda bardzo dobrze, zwłaszcza jeżeli chodzi o to, jak trenuje i jak jest konsekwentny. Musimy być cierpliwi, jest szczęśliwy i to jest najważniejsze.

Zinedine Zidane o sytuacji Isco: – Najważniejsze jest to, że doszedł do siebie po kontuzji. Zawsze nie mogę się doczekać spotkania z nim, jest wyjątkowym zawodnikiem. To nie jest łatwe. Na dzisiaj sytuacja jest taka, że chce grać, a nie może. Jestem bardzo zadowolony ze wszystkich i chcemy podążać w tym kierunku.

Zinedine Zidane o Marco Asensio: – Wierzę w niego. Jest utalentowanym graczem, ma przed sobą przyszłość. W ostatnich kilku meczach nie grał dużo, ale ciężko pracuje, jak wszyscy. 

Zinedine Zidane o powrocie do Realu Madryt Ikera Casillasa: – Wszyscy wiemy, co Iker zrobił dla Realu Madryt. To dobra wiadomość dla wszystkich. Cieszę się z jego powrotu, to świetna wiadomość dla klubu.

Źródło: www.realmadrid.com