Zinedine Zidane
fot. www.realmadrid.com

Szkoleniowiec Realu Madryt, Zinedine Zidane podczas środowego meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów przeciwko Borussii M’gladbach odniósł swoje 150 zwycięstwo jako szkoleniowiec Królewskich. Real Madryt pokonał Źrebaki 2:0, dzięki czemu zapewnił sobie awans do fazy pucharowej, zajmując pierwsze miejsce w grupie B.

Zidane, który w roli trenera Realu Madryt wygrał 3 tytuły Ligi Mistrzów, 2 Klubowe Puchary Świata, 2 Superpuchary Europy, 2 Mistrzostwa Hiszpanii i 2 Superpuchary Hiszpanii potrzebował 228 spotkań, aby ustanowić swój rekord.

Pod wodzą francuskiego szkoleniowca, Real Madryt wygrał 105 spotkań w La Liga, 28 w Lidze Mistrzów, 8 w Copa del Rey, 4 w Klubowym Pucharze Świata, 3 w Superpucharze Hiszpanii i 2 w Superpucharze Europy. W tym czasie zespół strzelił 536 goli.

Zidane stał się tym samym drugim trenerem w historii Realu Madryt, który przekroczył barierę 150 oficjalnych zwycięstw. Jako pierwszy to zrobił Miguel Muñoz, który ma na swoim koncie 357 zwycięstw. Za nim i Zidanem znajdują się Del Bosque (133), Mourinho (128) i Beenhakker (121).

Źródło: www.realmadrid.com