Carlo-Ancelotti
fot. www.realmadrid.com

Trener Realu Madryt, Carlo Ancelotti pojawił się na konferencji prasowej przed meczem z Espanyolem, który będzie dla ekipy Królewskich pierwszym starciem po kompromitującej porażce w Mołdawii z Sheriffem Tiraspol.

– Musimy mieć większą równowagę i dobrze oceniać to, co się dzieje na murawie. W ostatnich dwóch meczach mieliśmy trudności ze zdobywaniem bramek. Musimy zmienić to w następnej grze. To jest piłka nożna, nie ma tu nic nowego. Kiedy wszystko szło dobrze, mówiłem, że przechodzimy trudne chwile. Nie sądzę, żeby był to trudny moment. Jest to trochę bardziej skomplikowany etap niż wcześniej i musimy rozwiązać go z równowagą i energią.

Carlo Ancelotti o Tonim Kroosie:

– Cieszymy się, że wrócił, ponieważ musiał w pełni wyzdrowieć. Jutro rozpocznie mecz w wyjściowym składzie. Wnosi swoją jakość i doświadczenie. Każdy wie, co taki gracz jak Kroos wnosi do zespołu.

Carlo Ancelotti o Hazardzie: 

– Brakuje mu odrobiny rytmu meczowego. Myślę, że robi pewne rzeczy tak jak wcześniej. Potrzebuje większego rytmu meczowego – wówczas pokaże jakość, którą ma, a jest ona ogromna.

Carlo Ancelotti o Camavingdze

– Doskonale dogaduje się z zespołem, ponieważ ma osobowość i jakość. Musi się poprawić, bo wciąż musi radzić sobie lepiej w wielu aspektach ale jest bardzo młody. Włożył dużo energii w grę zespołu i to jest dobre.

Carlo Ancelotti o systemie gry

– Myślę, że bez piłki najskuteczniejszym systemem jest 4-4-2. Z piłką wszystko się zmienia i jest to trudny do zrozumienia system, ponieważ z piłką nigdy nie gramy z czwórką z tyłu. Gramy z dwoma lub trzema zawodnikami. Bez piłki próbujemy bronić się dwoma liniami po czterech piłkarzy, a w niektórych meczach broniliśmy się linią pięciu zawodników, aby jeszcze bardziej zniwelować pressing.

Carlo Ancelotti o rotacji: 

– Gracze, którzy rozegrali mieli mniej minut, mają większe szanse, ponieważ są bardziej wypoczęci. Wszyscy widzą Casemiro zmęczonego, a ja nie widzę go zmęczonego. Dobrze sobie radzi. Kiedy daję odpocząć zawodnikowi, nie oznacza to, że nie zasługuje na grę, to znaczy, że musi być wypoczęty, aby uniknąć kontuzji, tak  jak stało się z Modriciem, który odpoczywał w starciu z Villarreal, a później grał przeciwko Sheriff.

Carlo Ancelotti o kontuzjowanych:

– Mendy ma się dobrze, zaczął trenować z zespołem. Myślę, że po przerwie reprezentacyjnej może grać od początku. Carvajal i Marcelo są w tej samej sytuacji. Mamy nadzieję, że będą gotowi po przerwie.

Źródło: www.realmadrid.com