Carlo Ancelotti
fot. www.realmadird.com

Szkoleniowiec Realu Madryt, Carlo Ancelotti wziął udział we wtorek w konferencji prasowej przed meczem z Atheltic Bilbado. Poniżej zapis rozmowy włoskiego trenera z mediami.

Carlo  Ancelotti o meczu z Realem Madryt: – Jestem zrelaksowany, ponieważ mój skład jest przyzwyczajony do gry z taką częstotliwością i jest zmotywowany. Mają doświadczenie w radzeniu sobie z tego rodzaju grami, a poziom motywacji jest wysoki. Nie mamy żadnych problemów. Athletic stracił kilka bramek, ale jest bardzo dobrze zorganizowany w defensywie. Wywierają presję, są zwartą drużyną i są dobrze zorganizowani w defensywie. Praca, którą wykonał Marcelino, nie tylko w swoim obecnym klubie, ale także w innych, w których pracował pokazuje, że jest trenerem, który wykonuje dużo pracy pod względem gry obronnej i ma bardzo jasną tożsamość. To będzie bardzo wymagająca gra i nie będzie się różnić od meczu w Sewilli. 

Carlo  Ancelotti o Ballon d’Or: – Musimy oddać Ballon d’Or szacunek, na który zasługuje. Messi wygrał i pozostaje świetnym graczem. Indywidualne nagrody są ważne dla zawodników i są motywacją, ale nie ma znaczenia, jeśli nie wygrają. Mam nadzieję, że w przyszłym roku wygra go piłkarz Realu Madryt. Karim Benzema miał wspaniały sezon, zajął czwarte miejsce i teraz będzie miał motywację do gry i dobrego treningu, aby wygrać za rok.

Vinicius Junior ma cechy, które sprawią, że pewnego dnia może rywalizować o to trofeum. Na krótkiej liście znaleźli się Benzema, Modrić i Courtois, a drużyna Realu Madryt ma wielu świetnych piłkarzy. Trudno bramkarz wygra Ballon d’O, ale Vinicius ma jakość, aby to zrobić.

– Jako trener Realu Madryt, nie głosowałbym na gracza, który nie gra dla tego klubu. Gdybym mógł wybrać najlepszego gracza, wybrałbym Benzemę. Moim numerem dwa byłby Vinicius, Courtois na trzecim miejscu, Casimero na czwartym, Kroos na piątym, Camavinga na szóstym.

Carlo Ancelotti o składzie Realu Madryt: – Drużyna jest w dobrej formie i nie zamierzam rotować tylko po to, aby to robić. Jeśli zawodnik jest zmęczony, najlepiej unikać wszelkiego ryzyka. Jeśli chodzi o sprawdzenie, czy zawodnik ma się to dobrze, to jest to ocena, którą muszę dokonywać codziennie.

Carlo Ancelotti o zimowym okienku transferowym: – Trzeba s kompletować swój skład latem. Nie lubię zmieniać niektórych rzeczy w styczniu, ponieważ może to oznaczać, że coś poszło nie tak w lecie. Nie musimy poprawiać składu w styczniu. Jeśli są piłkarze, którzy są niezadowoleni ze swojej sytuacji, możesz zastanowić się nad zmianami, ale to nie jest kwestia transferów.

Źródło: www.realmadrid.com