Vinícius Júnior
fot. www.realmadrid.com

Vinícius Júnior był jednym z wyróżniających się zawodników Realu Madryt w wygranym 5:0 spotkaniu fazy grupowej Ligi Mistrzów z Szachtarem Donieck 5:0. 21-latek z Brazylii od początku sezonu znajduje się w dobrej formie i wierzy, że uda mu się utrzymać ją przez dłuższy czas.

– Cieszę się, że dobrze rozpocząłem sezon. Chcę teraz utrzymać ten poziom i strzelić jeszcze więcej goli, aby pomóc zespołowi. Zawsze próbuję tego ruchu na treningach i zawsze się udaje i jestem bardzo zadowolony, że udało mi się go dzisiaj wykonać w trakcie meczu i że udało mi się strzelić gola.

– Mam 21 lat i mam jeszcze mnóstwo czasu na rozwój, ale ciężko pracuję na to, aby stać się świetnym graczem. Popełnianie błędów jest częścią tego procesu i będę próbował dalej. Dobrze radzę sobie pod presją, lubię te sytuacje, grając dla najlepszej drużyny na świecie jaką jest Real Madryt. Sztab szkoleniowy i zawodnicy napełniają mnie pewnością siebie.

Skrzydłowy Realu Madryt wypowiedział się także na temat nadchodzącego El Clasico z Barceloną.

– To mecze, które chce rozgrywać każdy piłkarz. Skupiamy i koncentrujemy się na wielkim występie, ale zanim to nastąpi, odpoczniemy i będziemy cieszyć zwycięstwem z Szachtarem Donieck.

Źródło: www.realmadrid.com