Zinedine Zidane
fot. www.realmadrid.com

Szkoleniowiec Realu Madryt, Zinedine Zidane ocenił wtorkowe spotkanie z Szachtarem Donieck. W związku z porażką, drużyna Królewskich chcąc awansować do kolejnego etapu rozgrywek, musi koniecznie pokonać Borussię M’gladbach w ostatniej serii spotkań.

– Wiemy, że dzisiejszy dzień był dla nas finałem i przygotowaliśmy się bardzo dobrze. Mieliśmy świetną pierwszą połowę, ale nie udało nam się zdobyć gola. Został jeden mecz i musimy wygrać, aby myśleć o przejściu do następnej rundy. Nie zamierzam rezygnować, będziemy kontynuować naszą pracę. W pierwszej części byliśmy bardzo dobrzy i zasłużyliśmy na zdobycie gola, który mógłby sporo zmienić. Stracona bramka wyrządziła nam wiele szkód, ponieważ graliśmy dobrze na połowie przeciwnika, atakując i odzyskując piłki. Mieliśmy 2-3 okazje, trafiliśmy w słupek, ale piłka nie wpadła do bramki.

– Musimy wydobyć nasz charakter i naszą dumę. Szkoda dzisiejszego meczu, ponieważ nie zasłużyliśmy na porażkę. Będziemy musieli wygrać następną grę, ostatnią. Dziś nie było to możliwe. Będziemy wierzyć i walczyć, o to jestem spokojny.

– Mam siłę i jak zwykle dam z siebie wszystko. Gracze też, tak jak dzisiaj. Myślę, że w ostatnim meczu ligowym nie zasłużyliśmy na zwycięstwo, ponieważ nie rozegraliśmy dobrego meczu, ale dzisiaj zasłużyliśmy na to. Musimy podnieść głowę i pomyśleć o następnej grze. Kiedy masz złą passę, nie pozostaje nam nic innego, jak pomagać sobie nawzajem i myśleć o kolejnym meczu, który też jest dla nas ważny.

Źródło: www.realmadrid.com