Carlo Ancelotti
fot. www.realmadrid.com

Szkoleniowiec Realu Madryt, Carlo Ancelotti był szczęśliwy z postawy swoich zawodników oraz pokonania Athleticu Bilbao w rozgrywkach o Superpuchar Hiszpanii. Poniże zapis rozmowy włoskiego trenera z mediami.

Carlo Anelotti o wygranej Realu Madryt w Superpucharze Hiszpanii: – Zasłużyliśmy na zdobycie trofeum na podstawie dwóch meczów, które tu rozegraliśmy. Oba mecze były inne, ale były to dobre mecze. Musieliśmy grać inaczej niż z Barceloną i graliśmy dobrze przez pierwsze 70 minut. Kontrolowaliśmy posiadanie piłki i bardzo dobrze się broniliśmy. Potem graliśmy nieco bliżej naszej bramki, ale to może się zdarzyć w finale. Jestem bardzo zadowolony, szczęśliwy i wierzę, że będziemy to kontynuować. Mam szczęście, że jestem w Realu Madryt. To wielki zaszczyt trenować ten zespół i ten klub. Będziemy walczyć o inne trofea.

Carlo Anelotti o sile drużyny: – Mamy bardzo dobry skład, a duch zespołu też jest dobry. Jesteśmy wystarczająco silni, aby walczyć o wszystkie trofea. Możemy grać na różne sposoby i to jest siła tego zespołu. Kroos i Modrić nie są najlepsi, jeśli chodzi o obronę, ale są bardzo zaangażowani.

Carlo Anelotti o różnicach pomiędzy jego poprzednim okresem w Realu Madryt: –To dwa różne okresy, ale to, co pozostaje takie samo, to jakość zespołu. Fundamenty są prawie takie same. Nie ma z nami Cristiano Ronaldo, ale mamy Viniciusa i Rodrygo, którzy są młodzi i grają bardzo dobrze. Teraz gramy trochę inaczej niż podczas mojego pierwszego pobytu w Realu Madryt, ale poziom dumy jest zawsze wysoki, ponieważ trenowanie tutaj jest wyjątkowe.

Carlo Anelotti o znaczeniu wygranej: – Zwycięstwo jest wynikiem ciężkiej pracy. Wygrana oznacza, że ​​wykonałeś dobrą robotę, ale czasami to nie działa w ten sposób. Zrobiłem dobrą robotę w Napoli i Evertonie, ale niczego nie wygrałem. Ludzie myślą, że wygrana oznacza, że ​​odniosłeś sukces. Wiem, że nie zawsze można wygrać, bo czasem remisuje się lub przegrywa.

Carlo Ancelotti o Marcelo: – Marcelo jest ofiarą przybycia Mendy’ego do Realu Madryt, ale nadal jest wielkim profesjonalistą i bardzo ważnym zawodnikiem dla drużyny. Jego postawa każdego dnia pokazuje, że ​​zasługuje na więcej minut na murawie.

Źródło: www.realmadrid.com