Carlo Ancelotti
fot. www.realmadrid.com

Szkoleniowiec Realu Madryt, Carlo Ancelotti skomentował zwycięstwo swojej drużyny z Eintrachtem Frankfurt 2:0, które dało ekipie Los Blancos zwycięstwo w Superpucharze Europy.

– Pierwsza bramka padła po luźnym uderzeniu na daleki słupek. Naszym planem było spróbować dośrodkować piłkę w ten konkretny obszar, ponieważ nasza analiza wykazała, że ​​Eintracht jest generalnie słabszy na tylnym słupku. To trochę zbieg okoliczności, z wyjątkiem tego, że Casemiro był tam, gdzie był, ponieważ poprosiliśmy go, aby był w tych okolicach – powiedział Ancelotti.

– Nie potrzebowałem tego zwycięstwa, aby móc powiedzieć że moja drużyna jest wciąż głodna i zmotywowana. To był mecz, który był bardziej skomplikowany, niż mogłoby się wydawać. Od momentu, gdy Alaba strzelił gola, kontrolowaliśmy sytuację naprawdę dobrze.  

– Myślę, że jest to najzdrowsza szatnia, jaką kiedykolwiek trenowałem pod względem sposobu myślenia i działania. Moi zawodnicy są naprawdę inteligentni. Karim Benzema jest jednak najważniejszym, najbardziej istotnym graczem na świecie. Jest dla nas niezbędny, jeśli chodzi o jego cele i sposób w jaki gra.

Źródło: www.uefa.com