Luka Modric
fot. www.realmadrid.com

Pomocnik Realu Madryt, Luka Modric wziął udział w konferencji prasowej przed meczem o Superpuchar Europy z Eintrachtem Frankfurt. Chorwacki pomocnik podkreślił ogromny wkład trenera Carlo Ancelottiego na świetny sezon Realu Madryt przed rokiem.

– Carlo Ancelotti jest niesamowity. Jego podejście do graczy – to jak wyjaśnia, czego potrzebujemy, jak chce grać. Wszyscy doceniają jego postawę, jego pokorę i jego zrozumienie gry. To są powody, dla których jesteśmy tak szczęśliwi i tak bardzo go szanujemy – powiedział Modric.

– Ostatni sezon był niesamowity. Rozpoczęcie Ligi Mistrzów od przegranej z Sheriffem oznaczało, że wokół nas było wiele wątpliwości. Mecz z PSG zmienił wszystko, ponieważ uświadomił nam, że możemy rywalizować z dużymi zespołami. Sposób, w jaki wygraliśmy mecze pucharowe, był niewiarygodny i była to dla nas najbardziej emocjonująca Liga Mistrzów. Nigdy się nie poddaliśmy, wierzyliśmy i czuliśmy się zdolni do wszystkiego.

Eintracht Frankfurt rozpoczął sezon Bundesligi od wysokiej porażki z Bayernem Monachium, ale Modric uważa, że nie zmienia to nastawienia Realu Madryt.

– To nie zmienia ani trochę naszego nastawienia. Znam Eintracht Frankfurt dobrze z zeszłego sezonu, ponieważ to bardzo dobry zespół. Dużo biegają, są bardzo agresywni i ten wynik niczego nie zmieni w naszym podejściu ani ich. Real Madryt musi zagrać nasz najlepszy mecz.

Źródło: www.uefa.com