Marco Asensio
fot. www.realmadrid.com

Newcastle United jest klubem, który może włączyć się do wyścigu o pozyskanie pomocnika Realu Madryt, Marco Asensio podczas letniego okienka transferowego.

Od przełomu roku rozgrywający jest mocno łączony z opuszczeniem Estadio Santiago Bernabeu z powodu wielu różnych czynników. Poza tym, że jego kontrakt wygasa w 2023 roku, w efekcie czego Real Madryt chce zarobić pieniądze z tytułu sprzedaży 26-latka.

Arsenal i AC Milan są jednymi z faworytów do pozyskania Asensio, zdając sobie sprawę, że gracz może być dostępny za niezbyt wygórowaną kwotę.

Do walki może włączyć się jednak Newcastle, które chociaż nie weźmie udziału w europejskich pucharach w przyszłym sezonie, Asensio mógłby liczyć na status kluczowego zawodnika, gdyby zdecydował się przenieść na St James’ Park.

Asensio wyceniany jest na około 35 milionów euro, ale spekuluje się, że Real Madryt może jeszcze bardziej obniżyć swoje oczekiwania finansowe, jeśli w nadchodzących tygodniach nie zostanie znalezione rozwiązanie, co może spowodować, że wszystkie zainteresowane zespoły pozostaną cierpliwe w wyścigu o podpis Asensio.

Real Madryt przyjął ostatnio podobne podejście, aby rozstać się z Luką Joviciem, który podpisał umowę z Fiorentiną.

Źródło: www.marca.com