Daniel Carvajal
fot. www.realmadrid.com

Real Madryt będzie musiał radzić sobie bez Daniela Carvajala i Rodrygo w niedzielnym meczu otwierającym nowy sezon La Liga 2022-23 przeciwko Almerii.

Obaj piłkarze brali udział w środowym meczu o Superpuchar Europy przeciwko Eintrachtowi Frankfurt. Carvajal rozpoczął mecz na prawym obronie, a Rodrygo został wprowadzony do gry w 66. minucie wygranego 2:0 meczu.

Carvajal nie doznał urazu w meczu z Eintrachtem, ale Real Madryt postanowił, że nie znajdzie się on w kadrze na inauguracyjny mecz, w obawie przed ewentualnym przeciążeniem zawodnika. Rodrygo został natomiast zmuszony do opuszczenia finałowego treningu przed meczem z powodu problemów z mięśniami, w efekcie czego także znalazł się poza kadrą.

Alvaro Odriozola znalazł się w kadrze na mecz z Almerią pomimo spekulacji dotyczących jego przyszłości, chociaż nieobecność Carvajala prawdopodobnie doprowadzi do tego, że Lucas Vazquez rozpocznie mecz na prawej obronie.

Oprócz nieobecności Carvajala i Rodrygo, pozostali piłkarze są gotowi do gry, a nowi zawodnicy – Antonio Rudiger i Aurelien Tchouameni staną przed szansą debiutu w La Liga.

Źródło: www.realmadrid.com